Sen o byciu w ciąży – 4 interpretacje snów ciążowych, które powinieneś znać

Śnić o ciąży to jeden z najczęstszych snów, zwłaszcza wśród kobiet, niezależnie od ich wieku i tego, czy już rodziły, czy nie. Ktoś, kto stara się zajść w ciążę lub pragnie założyć rodzinę, bez wątpienia ucieszy się z tego snu. Inne kobiety, które nie rozważają porodu lub się go boją, mogą uznać ten sen za przerażający. I nic dziwnego.

Zanim przyjrzymy się interpretacji tego snu, warto pamiętać, że sny przemawiają do nas poprzez symbole. Nie chodzi więc dosłownie o ciążę, ale raczej o to, co sama ciąża symbolizuje.

Symbolika snu

Ciąża we śnie symbolizuje wzrost, całkowity początek czegoś, nowe spojrzenie na świat lub daną sytuację, narodziny nowych myśli lub pomysłów lub cierpliwość. Często ten sen może oznaczać, że wyimaginowane ziarno, które właśnie zasadziłeś (zacząłeś coś nowego, być może rozpocząłeś działalność gospodarczą, otworzyłeś sklep, wyprowadziłeś się i stałeś się niezależny, …) teraz ma miejsce na wzrost. A jeśli się ją wystarczająco pielęgnuje, można cieszyć się sukcesem.

Aby jak najdokładniej zinterpretować swój sen, musisz zapamiętać jak najwięcej szczegółów, takich jak miejsce, osoby we śnie, jak się czułeś, wszystko co widziałeś itp. Możliwe jest również, że we śnie widziałeś jakąś liczbę, która utkwiła Ci w pamięci. Liczby to kolejny wskaźnik, a także pomoc w rozszyfrowaniu marzeń.

Poniżej przyjrzymy się 4 najczęstszym interpretacjom snu o ciąży.

sen o byciu w ciąży

Cierpliwość przynosi róże

Sen o ciąży często dotyczy cierpliwości. Jeśli dopiero coś zaczynasz, pamiętaj, że ważna jest cierpliwość i choć może nie widzisz teraz wymarzonych rezultatów lub jakichkolwiek postępów, pamiętaj, że każdy (nawet mały) krok przesuwa Cię do przodu, bliżej celu.

Sen o ciąży również powszechnie pojawia się, gdy stoisz w obliczu decyzji i wskazuje, że lepiej zrobisz poświęcając czas na zastanowienie się i nie podejmując pochopnych i nieprzemyślanych decyzji. Jeśli masz zamiar kupić coś dużego lub planujesz w coś zainwestować, upewnij się, że wszystko przemyślałeś i że masz wystarczającą wiedzę na temat wszystkiego. Możesz myśleć, że teraz podejmujesz najlepszą możliwą decyzję, ale jeśli będziesz cierpliwy i poczekasz chwilę, zobaczysz, że twoje czekanie się opłaciło i że zrobiłeś to, co trzeba.

Kiedy jesteśmy zestresowani lub pod presją, często mamy tendencję do podejmowania złych decyzji. Zatem ten sen pojawił się w Twoim śnie prawdopodobnie po to, aby Cię ostrzec, że lepiej poczekać, przemyśleć pewne sprawy i nie działać z gorącą głową. A także nie rezygnować z marzeń tylko dlatego, że nie widzisz teraz żadnych rezultatów lub czujesz się “pod górkę”.

Postęp i wzrost

Śnić o ciąży powszechnie kojarzy się z postępem życiowym lub wzrostem. Nie jest to jednak wzrost fizyczny, jak wzrost włosów, mięśni itp. ale wzrost czegoś mentalnego, nad czym pracujesz, jak poczucie własnej wartości, pewność siebie, wiedza, odporność psychiczna, mądrość itp.

Śnić o ciąży oznacza również wzrost pozytywnej energii i osobistych wibracji, szczególnie dla osób, które nad tym pracują, lepszą zdolność do komunikowania się ze swoim “wyższym ja” lub z aniołami czy przewodnikami duchowymi. Jeśli pracujesz nad swoją intuicją lub otwierasz swoje trzecie oko, sen o ciąży może to również symbolizować.

W każdym razie coś w tobie zaczyna rosnąć i zazwyczaj jest to to, nad czym postanowiłeś pracować lub co chciałeś udoskonalić.

Zapuszczanie korzeni

Sen o ciąży często interpretowany jest również jako potrzeba “zapuszczenia korzeni”. Być może jesteś typem osoby, która ma ciągłą potrzebę podróżowania gdzieś lub robienia czegoś, lub przenosisz się z miejsca na miejsce rok po roku. Ten sen może wskazywać, że czas się zatrzymać i wreszcie “zapuścić korzenie”. Wskazuje na potrzebę spowolnienia, ustatkowania się lub skanalizowania swojej rozdrobnionej energii.

Pragnienie zostania matką

Jeśli rozważasz ciążę lub tęsknisz za zostaniem matką, ten sen jest po prostu odzwierciedleniem Twoich myśli, emocji i pragnień. Nie oznacza to więc, że jesteś w ciąży lub że w najbliższym czasie zajdziesz w ciążę, ale raczej Twoje myśli, które przenoszą się do snów.

Ponieważ sny często odzwierciedlają nasze emocje i pragnienia, a także nasze obawy, ten sen może również oznaczać Twój strach przed zajściem w ciążę lub urodzeniem dziecka. Jeśli jesteś już rodzicem, może to zaznaczyć Twoje obawy przed tym, że nie wychowasz dziecka zgodnie z Twoimi pierwotnymi oczekiwaniami. Być może nie dajesz mu lub jej wystarczająco dużo czasu, miłości i energii lub możesz czuć, że nie jesteś dobrym rodzicem.

Jeśli sen ten przyśnił się mężczyźnie, to może to być zarówno chęć założenia rodziny i zostania ojcem, jak i obawa przed nieświadomym staniem się ojcem.

Nasze sny nie zawsze malują cały obraz, dlatego należy je uważnie interpretować, zapamiętując jak najwięcej szczegółów i analizując naszą aktualną sytuację. Tylko w ten sposób można uzyskać najdokładniejszą interpretację.