Sen o wszach (znaczenie i symbolika) – Co oznacza sen o wszach u siebie?

Wszy to częsty problem, który można spotkać w miejscach, gdzie gromadzi się dużo dzieci i ludzi. Wszy to małe pasożyty, które żyją na skórze głowy ludzi i innych zwierząt ciepłokrwistych. Mogą one żyć we włosach, ale zwykle powodują problemy tylko wtedy, gdy zaczynają rosnąć. Mogą powodować swędzenie i dyskomfort u swoich żywicieli, ale większość ludzi nawet nie wie, że je ma, ponieważ wszy wyglądają jak małe robaczki z sześcioma odnóżami.

Wszy nie są częstym symbolem w snach, więc jeśli śniły ci się wszy, oznacza to coś ważnego, na co powinieneś zwrócić natychmiastową uwagę. Co zatem oznacza sen o wszach?

sen o wszach

Musisz oczyścić swoje życie

We śnie wszy oznaczają brud, nieczystość i próżność. Mogą one wskazywać, że powinieneś oczyścić swoje życie i pozbyć się bałaganu. Wszy nie zawsze oznaczają, że powinieneś poprawić higienę osobistą. Oznacza to raczej, że nie masz zorganizowanego życia lub środowiska wokół ciebie. Bałagan może prowadzić do stresu, zmniejszać produktywność i uniemożliwiać np. napływ pieniędzy do naszego życia, dlatego wyznacz sobie dzień przynajmniej raz w tygodniu na dokładne posprzątanie domu i wyrzucenie tego, co nie należy do torebki czy portfela (stare paragony, bilety z komunikacji miejskiej itp.), co uniemożliwia napływ nowej energii do Twojego życia.

Posiadanie przestrzeni wolnej od bałaganu pozwoli Ci skupić się na rzeczach, które są dla Ciebie najważniejsze, a także może zwiększyć Twoje poczucie dobrego samopoczucia i szczęścia.

Nie dbasz o siebie wystarczająco

Wszy często pojawiają się w snach, aby ostrzec nas, że nie dbamy o siebie w odpowiedni sposób. Często ten sen mówi o naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Wybierz się do fryzjera lub na masaż. Zaproś siebie do hotelu spa i ciesz się relaksującym weekendem. Albo, jeśli podejrzewasz u siebie jakąś chorobę, nie zwlekaj i skontaktuj się z lekarzem. Może jesteś typem osoby, która lubi pomagać innym. Nadszedł jednak czas, że aby móc zadbać o innych, musisz najpierw zadbać o siebie.

Sen o wszach to znak, że nie dbamy o siebie wystarczająco lub zapominamy o sobie, ponieważ staramy się zaspokoić potrzeby innych.

Coś cię “zjada” na żywca

Jeśli kiedykolwiek miałeś wszy, wiesz jak bardzo jest to niekomfortowe. Czasami może nawet czuć się tak, jakby wszy “zjadały” cię żywcem. W snach wszy mogą wskazywać, że w twoim życiu jest coś, co “zjada cię żywcem”. Mogą to być negatywne myśli (takie jak to, co inni ludzie o Tobie myślą), wątpliwości lub kwestie finansowe lub inne. Często jest to coś, co nie pozwoli ci zasnąć, ponieważ twój umysł ciągle pracuje, myśli lub tworzy najgorsze scenariusze.

Ten sen może być ostrzegawczy, ponieważ jeśli nie zrobisz czegoś ze swoją sytuacją, może ona eskalować.

Podsumowanie

Sny są dla nas sposobem na połączenie się z naszą wewnętrzną mądrością. Interpretując swoje sny, możesz uzyskać głębszy wgląd w to, co dzieje się w twoim życiu i poznać znaczenie twoich obecnych okoliczności. Wszy we śnie są tylko symbolem, więc nie oznacza to, że masz lub będziesz miał wszy. Zamiast tego skup się na tym co symbolizują wszy i co ten symbol może oznaczać w twoim życiu na jawie.

Oryginalna wersja artykułu tutaj.