Feng​​ Shui:​ ​Kącik ​​pieniędzy​​ w​ ​pokoju​​ dziennym

Pieniądze są jedną z najbardziej kreatywnych energii jakie posiadamy. Jednak wielu z nas traktuje pieniądze w sposób okrutny i nieprzyjazny, a my nieświadomie opieramy się dostatku.

feng shui w domu


Jeśli jednak zrobisz krok i przyjrzysz się pieniądzom jako kreatywnej energii, która płynie łatwo do ciebie, to jest to o wiele ciekawsze i mniej zastraszające.
Zgodnie z zasadami starożytnych nauk feng shui kąt pieniędzy (bogactwa) znajduje się w tylnym południowym obszarze twojego domu, sklepu lub biura i jest związany z elementem z drewna i wody. strefa bogactwa

Drewno symbolizuje pieniądze i bogactwo, a woda symbolizuje płynność (w tym wypadku płynność pieniędzy) i dostawę nowych. Jeśli ten obszar twojego domu nie jest odpowiedni, mogą wystąpić problemy z finansami. Najczęstsze obejmują nadmierne wydatki, długi i niezdolność do oszczędności lub odkładania pieniędzy.

[AdSense-C]

Chociaż może się bardzo starasz, pierwszym krokiem jest zachowanie tego zakątka w porządku i czystości. Zadbaj o to, jakby to był diament lub skarb; czyszcz ten róg co najmniej raz na 14 dni, wytrzyj kurz i usuń brud lub rzeczy bezużyteczne, takie jak papiery, stare książki, złamane kable lub zwiędłe kwiaty.

Rekomendowane​​ obiekty

Biorąc pod uwagę fakt, że kąt bogactwa związany jest z elementem wody i drewna, co jest typowe dla jego dostatku i różnorodności, należy umieścić na tym obszarze rośliny, kwiaty, małe drzewa, posąg drewniany, fontannę lub cokolwiek innego, co symbolizuje drewno i wodę. Drewniana miska z trzema monetami lub prostym kawałkiem drewna (patrz rysunek powyżej) może być idealnym pomysłem.

Kolejnym świetnym obiektem są bambusowe kuranty lub obraz zatoczki w lesie. Niebieskie i zielone to także główne kolory kąta bogactwa. feng shui w domu

Podsumowanie:

  • Dowiedz się, gdzie się znajduje południowo wschodni róg (bogactwa)
  • Wyczyść kącik pieniędzy i usuń brud lub kurz
  • Na miejsce rogu bogactwa umieścić przedmioty z elementem z drewna, wody i monet
  • Nie zapomnij dbać o ten obszar swojego domu

Zwróć uwagę, że duże przedsiębiorstwa mają kwiaty w południowo-wschodnim rogu (drewno = symbol bogactwa) i duże akwaria (woda = symbol przepływu).